Dirbtinės ašaros

Kokia pirmoji pagalba akims? Vos pajutus pirmuosius sausų akių sindromo požymius, pirmiausiai patariame lašinti drėkinamuosius akių lašus – vadinamąsias dirbtines ašaras.

Plačiau

Kai kurie pacientai vengia lašinti akių lašus, bijodami prie jų priprasti. Atkreipiame dėmesį, kad akių lašai nėra vaistas, tai tiesiog pagalba akims, todėl jų lašinti galima tiek, kiek reikia. Juk jeigu išsausėja oda, mes visi ją tepame kremu ir nebijome prie jo priprasti. Tas pats yra su akių lašais. Dirbtines ašaras galima lašinti ir kas valandą, jeigu jaučiate diskomfortą. Tuomet akys greičiau "atsigaus". Nereikia prisirišti prie laiko, valandų ir kartų per dieną. Dažniau palašinus bent keletą savaičių akys atsigauna, tuomet tarpus tarp lašinimų galima didinti.

Šiais laikais nemažai žmonių yra pasidarę regos korekcinę operaciją lazeriu. Po jų akių sausumas dažnai būna didesnis nei įprastai, tokie žmonės turėtų nuolat lašinti dirbtines ašaras.

Kaip išsirinkti drėkinamuosius akių lašus?

Geresnį poveikį turi ašaros su hialurono rūgštimi ir kitomis kartu sudėtyje esančiomis medžiagomis, kurias užlašinus keičiasi dirbtinių ašarų klampumas, ilgiau užsilaiko drėgmė akies paviršiuje, tačiau atrasti sau tinkamiausias ašaras kiekvienas turi pats žmogus. Dirbtinės ašaros neturi graužti, sukelti rūką. Atradus tinkamas, geriausia jų ir nekaitalioti. Kartais netinkamas būna net dirbtinių ašarų buteliuko lašintuvas. Ne bet kokie lašai tinka ir nešiojantiems kontaktinius lęšius. Optikos salone pasiūlysime tinkamas kontaktinių lęšių nešiotojams dirbtines ašaras.
Jeigu nepadeda drėkinamieji akių lašai, galimi geliniai arba vazelino pagrindu pagaminti tepalai. Pagaliau, jeigu visa tai nepadeda, egzistuoja ašarų takų kamšteliai, įdedami į ašarų takų latakus. Šie padeda išlaikyti akies paviršiuje ilgiau tiek natūralias, tiek užlašintas ašaras. O kartais reikalingas ir sisteminis gydymas. Pagalba yra visuomet, tik svarbiausia į šiuos simptomus nenumoti ranka, laiku kreiptis specialisto pagalbos, antraip ilgainiui galimi rimti akies paviršiaus pažeidimai.

 

 

Kilus klausimams, prašome skambinti +370 67795434