Kontaktinių lęšių įdėjimas ir išėmimas

Kontaktinių lęšių nešiojimo ir keitimo grafikas yra labai svarbus Jūsų akių sveikatai. Labai svarbu yra laikytis akių priežiūros specialisto duotų nurodymų, dėl tinkamos kontaktinių lęšių priežiūros.


Kontaktinio lęšio įdėjimas

Plačiau

Pirmas žingsnis prieš rankomis liečiant kontaktinius lęšius yra rankų plovimas, nepriklausomai nuo to, ar ketinate juos išimti, įdėti ar išvalyti, nes bakterijos ir kiti mikroorganizmai, esantys ant rankų, gali patekti ant lęšių.

Lęšio išėmimas iš įpakavimo:

1) Atsargiai nuplėškite foliją nuo įpakavimo.

2) Piršto galiuku išimkite lęšį iš plastikinio įpakavimo arba išpilkite tiesiog ant delno.

3) Pirmiausia įsitinkite, ar kontaktinis lęšis nėra išvirkščias patikrinant kraštus. Taip pat galite patikrinti simbolius ant lęšio.


  • Lęšių įdėjimas:

1) Uždėkite kontaktinį lęšį ant rodomojo piršto galiuko ir apatinį akies voką patraukite žemyn tos pačios rankos viduriniuoju pirštu.

2) Tuo pačiu metu viršutinį voką pakelkite kitos rankos smiliumi ar viduriniuoju pirštu.

3) Žiūrėkite tiesiai priešais save. Uždėkite lęšį ant akies apatinės baltos dalies ir žiūrėdami į lęšį švelniai paslinkite jį ant akies vyzdžio.

4) Žiūrėkite žemyn, švelniai paleiskite apatinį akies voką, po to viršutinį. Trumpam užsimerkite. Kontaktinis lęšis atsistos į tinkamą vietą. Jei jaučiamas nepatogumas, žiūrėdami į veidrodį švelniai palieskite lęšio kraštą ir pirštu pastumkite akies vidurio link. Mirksėjimas taip pat padeda lęšiui centruotis.

Išsiugdykite įprotį visada pirmiausia  užsidėti ir nusiimti tą patį lęšį (dešinį arba kairį), kad nesumaišytumėte lęšių. Visada patikrinkite, ar lęšiai yra drėgni, švarūs, skaidrūs ir be apnašų.


Kontaktinių lęšių išėmimas

1) Visada pradėkite išimti tos pačios akies kontaktinį lęšį.

2) Įsitinkite, kad kontaktinis lęšis yra tinkamoje padėtyje prieš išimant. Trumpam užsimerkite, atsimerkite ir jis turėtų būti tinkamoje padėtyje.

3) Žiūrėdami į viršų, viduriniuoju pirštu patraukite akies voką žemyn, o  smiliumi nustumkite lęšį žemyn nuo akies vyzdžio.

4) Nežiūrėdami į apačią švelniai suspauskite lęšį tarp smiliaus ir nykščio ir išimkite iš akies.

5) Tą patį pakartokite su kitu lęšiu.

Jei šis būdas jums per sunkus ar netinkamas, InterOPTIKOJE pasiūlysime kitą išėmimo būdą.Patarimai merginoms ir moterims

Merginoms ir moterims pravartu žinoti, kad naudoti bet kokią kosmetiką reikia pirmiausia įsidėjus lęšius. Norint nuvalyti veidą, visų pirma, reikia išimti kontaktinius lęšius, ir tik tada naudoti veido valymo priemones. Purkšdami plaukų laką stenkitės kuo stipriau užsimerkti, kad chemikalai nepatektų ant lęšio ir šis neišsausėtų ar nesuskilinėtų. Jei visgi taip nutiko, pamerkite lęšius į jiems skirtą tirpalą ir palaukite, kol šie sugers drėgmę.


Svarbi informacija. Kada lęšių nešioti negalima?

Plačiau

Kontaktinių lęšių nereikėtų nešioti, esant konkrečioms sveikatos ar aplinkos sąlygoms. Sąlygos, kurios gali trukdyti saugiai nešioti lęšius yra šios:

- Alergija, uždegimas, infekcija, sudirginimas akyse, akies vokuose arba aplink juos.

- Prasta sveikata, esant sunkiam peršalimui ar gripui.

- Kai kurių vaistų, įskaitant ir vaistų akims, vartojimas.

- Per plona ašarų plėvelė ("sausos" akys).

- Pernelyg sausa aplinka arba aplinka, kurioje yra per daug dulkių, dėl kurių nėra patogu nešioti lęšius.

- Vandens sportas, nenešiojant specialių akinių.


Kilus klausimams, prašome skambinti +370 67795434